W finałowym pojedynku mistrzostw świata kadra Polska siatkarzy odniosła klęskę z włoską reprezentacją rezultatem 1 do 3!

W finałowym pojedynku mistrzostw świata kadra Polska siatkarzy odniosła klęskę z włoską reprezentacją rezultatem 1 do 3!

Wiele sympatyków siatkówki doskonale rozumie, jak ważnym wydarzeniem są mistrzostwa świata. Wiedzą o tym zwłaszcza sympatycy tej sportowej dyscypliny w Polsce, ponieważ polska narodowa drużyna siatkarzy od wielu lat święci triumfy na turniejach międzynarodowych. Nie powinno więc dziwić to, że w naszym kraju zapanowała radość, gdy ogłoszono zmianę organizatora światowych mistrzostw. Turniej ten na samym początku miał zostać zorganizowany w Rosji, ale z uwagi na napaść na Ukrainę organizacja została zabrana Rosji. Światowa federacja siatkarska FIVB nie miała jednak powodów do zmartwień, ponieważ Polska już wielokrotnie pokazała, że turniej tego kalibru jest w stanie organizować. Osiem lat temu w naszym kraju też organizowane były światowe mistrzostwa i wtedy drużyna narodowa Polski siatkarzy zdobyła tam złoty krążek. Duża część kibiców liczyła, iż i w tym przypadku będzie identycznie.

Warto podkreślić, iż piłkarska reprezentacja Polski siatkarzy od samego początku mistrzostw świata grała doskonale. Bez większych problemów ogrywaliśmy kolejnych rywali i mogło wydawać się, że jesteśmy na najlepszej drodze do drugiej obrony światowego mistrzostwa. W półfinałowym starciu po pięciosetowej walce ograliśmy rezultatem 3 do 2 narodową drużynę Brazylii. Rywalem polskiej kadry narodowej w finałowym spotkaniu mundialu była włoska drużyna narodowa. To jest bez wątpienia drużyna, w której można znaleźć wielu uzdolnionych zawodników. Pokazali oni na halach w Polsce, iż w przyszłości będzie trzeba się z nimi liczyć. finałowe spotkanie doskonale zaczęła kadra Polska, zwyciężając w secie numer 1 rezultatem 25:22. Kolejne odsłony to był już popis gry włoskiej reprezentacji narodowej. Niesamowicie sprawna gra siatkarzy włoskich i naprawdę duża liczba błędów z naszej strony doprowadziła do tego, że to właśnie oni wygrali w spotkaniu finałowym wynikiem 1 do 3. W końcowym rozrachunku narodowa drużyna Polski zajęła drugie miejsce na światowych mistrzostwach i należy podkreślić fakt, że to również jest wielki sukces.|Kadra Polska w rozrachunku końcowym zajęła miejsce drugie na światowych mistrzostwach i trzeba zaznaczyć, że to również jest gigantyczny sukces.|miejsce drugie na mistrzostwach świata w końcowym rozrachunku zajęła polska narodowa kadra i trzeba zaznaczyć, iż to także jest ogromny sukces.