Porażka drużyny narodowej Polski z reprezentacją narodową Czech na początek eliminacyjnych zmagań do Mistrzostw Europy 2024!

Porażka drużyny narodowej Polski z reprezentacją narodową Czech na początek eliminacyjnych zmagań do Mistrzostw Europy 2024!

Klęska zespołu narodowego Polski w pierwszym meczu zmagań eliminacyjnych do Euro 2024 - fenomenalne spotkanie narodowej reprezentacji Czech!

Poprzedni mundial w wykonaniu drużyny narodowej Polski nie był zbyt udany. Polscy gracze rzecz jasna byli w stanie awansować do pucharowej fazy, jednak nie każdemu podobał się styl, w jakim to zrobili. Sympatycy futbolu z naszego kraju zgodnie sądzili, iż konieczna jest zmiana na stanowisku szkoleniowca. I właśnie dlatego prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezary Kulesza podjął decyzję o zakończeniu współpracy z Czesławem Michniewiczem. Nowym selekcjonerem polskiego zespołu został Fernando Santos, którego pierwszym poważnym przeciwnikiem była czeska kadra narodowa. To było pierwsze spotkanie w eliminacyjnych zmaganiach do Euro 2024 i niesamowicie ważne było to, by zwyciężyć.

Przed pierwszym gwizdkiem sędziego nastroje w polskiej kadrze były bardzo dobre, lecz weryfikacja nadeszła bardzo szybko. Już po trzech minutach meczu czeska reprezentacja bowiem dała radę strzelić dwa gole. Było to ogromne zaskoczenie zarówno dla sympatyków zebranych na stadionie w Pradze, jak i zawodników. Zawodnicy reprezentacji Czech wyglądali dużo lepiej od polskich graczy od samego początku spotkania i nie wiele wskazywało na to, że w drugiej odsłonie to się zmieni. Drużyna narodowa Polski w drugiej połowie meczu grała trochę lepiej, jednakże to czescy gracze strzelili bramkę numer 3. Strzelcem bramki numer trzy w 64. minucie był Kuchta. Piłkarze narodowej kadry Polski udało im się zdobyć wyłącznie jednego gola na trzy minuty przed końcem meczu. Warto wziąć pod uwagę fakt, że ten pojedynek w wykonaniu narodowej drużyny Polski był tragiczny. Bez wątpienia nie tak debiut w zespole Polski wyobrażał sobie trener z Portugalii Santos. Kadra Polska w drugim meczu eliminacyjnych zmagań mierzyć się będzie z albańską reprezentacją narodową. Bez wątpienia w tym pojedynku reprezentacja piłkarska Polski musi zgarnąć 3 punkty.