Igrzyska w piłce nożnej - przełomowy turniej

Igrzyska w piłce nożnej - przełomowy turniej

Wielkimi krokami zbliżają się rozgrywki piłkarskie w Katarze, a przeważająca grupa facetów z zaciekawieniem odlicza następne doby. W internecie pojawia się fala przemyśleń apropo tego, która grupa zawodników zwycięży mistrzostwa świata w piłce nożnej, a która posiada nieznaczne szanse. Nie braknie też nieprzychylnych opinii względem przeróżnych futbolistów. Czy te szczególne historyczne wydarzenie da fanatykom piłki nożnej godne pamięci wrażenia?

Wyjątkowość mistrzostw świata

Wbrew pokaźnej ilości mistrzostw świata, które do obecnej chwili zostały zrealizowane, obecne igrzyska będą ponadprzeciętnie zjawiskowe. Pierwszy raz w całym cyklu organizowanych mistrzostw, zawody odbywać się będą na terenie Bliskiego Wschodu, a także pierwszy raz w kraju wyznania islamskiego. Pora roku również jest szczególna, albowiem sportowa rywalizacja wydarzy się w czasie jesieni. Jest to też ostatni koncept mistrzostw świata, podczas gdy przystępować będą zaledwie 32 reprezentacje, gdyż na następnym takim turnieju, liczba ekip piłkarzy podniesiona zostanie do 48 zakwalifikowanych reprezentacji.

Chłodne wypowiedzi fanów piłki nożnej

Zbliżające się piłkarskie zawody są bardziej dyskusyjne od swoich wcześniejszych wersji. Tworzą się komentarze, iż wybór kraju, w którym mistrzostwa mają się odbyć, zawierał czynniki korupcyjne. Nie powinno nas dziwić zatem, że w środowisku piłkarskim widać gołym okiem gigantyczne poirytowanie. Dookoła turnieju bez końca błąkało się widmo skandali, jednakże czara goryczy przelała się, gdy na światło dzienne wyszło, że w okresie budowania obiektów sportowych i reszty infrastruktury, zginęła ogromna liczba pracowników budowy, z powodu brakujących zabezpieczeń. To jednakże nie ostudziło olbrzymiej międzynarodowej organizacji piłki nożnej, od decyzji przyznania tego przełomowego wydarzenia dla państwa islamskiego, jakim jest Katar.

Jaka reprezentacja podniesie w górę złote trofeum?

Mimo sporej niechęci aniżeli uznania w stosunku do gospodarza zawodów, i tak miliony kibiców piłki nożnej biorą aktywny udział w procesie, stawiając na różne zespoły do podniesienia trofeum. Najczęściej typowanymi faworytami do podniesienia trofeum są Hiszpanie, Niemcy, Francuzi jak i Brazylijczycy. Do zbioru tego dodaje się również drużyny Portugalii, Holandii oraz Anglii. Na mistrza turnieju musimy zaczekać aż do połowy grudnia.