Fenomenalne emocje oraz pewne zwycięstwo mistrza świata w Grand Prix Kanady!Szósty triumf Verstappena w obecnym sezonie Formuły 1!

Fenomenalne emocje oraz pewne zwycięstwo mistrza świata w Grand Prix Kanady!Szósty triumf Verstappena w obecnym sezonie Formuły 1!

Trwający obecnie sezon F1 wypełniony jest fenomenalnymi emocjami i to nie podlega wątpliwości. Fani motosportu myśleli, że po dwóch pierwszych wyścigach ogromnym faworytem do tytułu mistrzowskiego F1 kierowców jest Leclerc. Ferrari po inauguracji trwającego sezonu wyglądało bardzo dobrze i sporo wskazywało na to, że to właśnie włoska stajnia uszykowała najlepszy samochód na ten sezon. Do formy doszedł w porę mistrz Formuły 1 z poprzedniego sezonu, który zaczął zwyciężać rundę za rundą. Kierowca Ferrari miał owszem bardzo dużą przewagę w klasyfikacji generalnej, jednak zawodnik z Holandii dał radę nadrobić to w parę wyścigów. Według wielu fanów motosportu obecnie trwający sezon Formuły 1 jest znacznie lepszy niż poprzednie, ponieważ w walce o mistrzostwo Formuły 1 liczy się więcej niż dwóch zawodników. W rywalizacji o tytuł mistrzowski F1 liczy się także Perez, a więc zawodnik RB Racing.

Trzeba wziąć pod uwagę fakt, że w trakcie trwania kwalifikacji doszło do wielu nietypowych rozstrzygnięć. Bez cienia wątpliwości kibiców sportów wyścigowych bardzo zaskoczyć mogło to, że z pola numer dwa będzie ruszać Fernando Alonso. Zawodnik z Hiszpanii i drużyna Alpine Renault przygotowali doskonałą taktykę na sesję kwalifikacyjną, która dała im zaskakujący wynik. Verstappen startował z miejsca numer jeden i w trakcie weekendu był absolutnie poza zasięgiem reszty kierowców. Z powodu kary przesunięcia o 10 miejsc spowodowaną zmianą napędowej jednostki Leclerc nie dał rady ścigać się w trakcie weekendu z mistrzem świata. Pragnienie na pierwszą lokatę jednak jego kolega ze stajni Scuderria Ferrari, a konkretnie meksykanin Sainz JR. Na koniec wyścigu pojawił się na torze safety car, który zmniejszył czasowe różnice między zawodnikami. Po ponownym rozpoczęciu wyścigu meksykanin Carlos Sainz miał okazję atakować pierwsze miejsce, jednakże aktualny mistrz świata perfekcyjnie się bronił. To właśnie mistrz świata F1 w rezultacie końcowym zakończył wyścig na pierwszej pozycji, a Sainz przekroczył metę na drugiej pozycji. Hamilton ukończył ściganie na trzeciej lokacie. Bez najmniejszych wątpliwości wyścig o Grand Prix Kanady był naprawdę fascynujący i wielbiciele wyścigów będą pamiętać go bardzo długo.