Informacje o szkole

VI Gimnazjum Małopolskiego Centrum Edukacji nie bez powodu znalazło swoją siedzibę w budynku Liceum Ogólnokształcącego im. S. Ĺťeromskiego w Krościenku. Nowa reforma programowa obowiązująca od 2012 roku wprowadza kontynuację programu nauczania pomiędzy klasą trzecią gimnazjum a kolejnymi klasami liceum ogólnokształcącego. Dlatego dużą przewagę w jakości nauczania zapewniać będą zespoły szkół skupiające gimnazjum i liceum.

Nasze atuty to wiedza, prestiż i bezpieczeństwo.

Na pewno pragniecie Państwo, aby szkoła zapewniała bezpieczne warunki pobytu dzieciom, dbała o wszechstronny ich rozwój, rzetelnie przygotowywała je do egzaminu gimnazjalnego, ułatwiła przyszły wybór szkoły ponadgimnazjalnej. Właśnie to jest dla nas priorytetem a jednocześnie domeną, gdyĹź udowodniliśmy juĹź, Ĺźe potrafimy tego dokonać.
    KaĹźdy uczeń gimnazjum moĹźe liczyć na wysoce zindywidualizowane podejście do jego potrzeb i aspiracji. Tutaj nikt nie przejdzie obojętnie obok jego oczekiwań. Wynika to z prostego faktu – oddziały w naszych szkołach są niewielkie, a nauczyciele rzeczywiście blisko uczniów.

VI Gimnazjum Małopolskiego Centrum Edukacji jest szkołą niepubliczną z uprawnieniami szkoły publicznej. Osobą prowadzącą szkołę jest dr inĹź. Rafał Leśniak.

Nauka w Gimnazjum jest BEZPŁATNA w ramach obowiązkowych zajęć edukacyjnych.

Założycielem szkoły jest p. Rafał Leśniak.
W szkole realizujemy gimnazjalne programy nauczania, a ponadto uczymy języka angielskiego w zwiększonej liczbie godzin z podziałem na grupy zaawansowania.

Drugim językiem jest j. niemiecki.
W trzyletnim cyklu nauczania realizujemy 3 godziny z informatyki z podziałem na grupy.

Zaletami naszej szkoły są: