Klasa IIG artystycznie.

poniedziałek, 9 stycznia 2017

Nie kaĹźdy ma to szczęście, aby uczyć się malarstwa na szkle wprost od uznanej artystki. Taka okazję mieli nasi gimnazjaliści. JuĹź po raz drugi mogli skorzystać z podpowiedzi Pani Anny Madei, która gościła w naszej szkole na zajęciach plastycznych. Pani Anna przyjechała do nas w towarzystwie swojej siostrzenicy, Pani Joanny Dziubińskiej, która równieĹź jest artystką i prowadzi w Szczawnicy słynną galerię "Krzywa Jabłonka". Zajęcia malarstwa na szkle wzbudziły duĹźe zainteresowanie nawet wśród chłopców, a ich zaangaĹźowanie widać na fotografiach. Efekt prac był niesamowity. Wielu z naszych uczniów ma zadatki na wielkich mistrzów malarstwa! Warto dodać, Ĺźe rozochoceni swoim sukcesem uczniowie postanowili kontynuować zajęcia z malarstwa na szkle i juĹź pod okiem swojej nauczycielki od plastyki, Pani Teresy Topolskiej, namalowali obrazki o tematyce świątecznej, które potem wraz z Ĺźyczeniami podarowali uczącym ich nauczycielom.

Dyrektor ElĹźbieta Wójcik

Klasa IIG artystycznie VI MCE 2016/17